Work and Travel Programı Hakkında Bilgiler

Döviz kurlarının da başını alıp gitmesi ile gençlerin başlıca hayallerinden birisi yurt dışında çalışıp para kazanmak. Ve o parayı Türkiye'de rahatça harcamak. Bunun bilinen en tipik yöntemi ise Work and Travel programı. Peki nedir bu program ve kimler katılabilir? Detaylarına gelin hep birlikte bakalım.

 0
Work and Travel Programı Hakkında Bilgiler

Herkesin bildiği, şahit olduğu hatta çok istediği ama gene de aklında türlü soru işaretlerinin bulunduğu Work and Travel programı hakkında bilgileri olabildiğince açık bir şekilde sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

1 - Program Aracı Kurumlar ile Gerçekleştirilir

Bu program ABD'nin durumu ve talepleri doğrultusunda gerçekleşir ve kendi başınıza böyle bir program ayarlayamazsınız. Bu yüzden ilk adım güvenilir bir acenta ile iletişime geçmek ve bilgi almak olmalıdır.

2 - 30 Yaşından Küçük ve Öğrenci Olmalısınız

Yine yukarıda yazdığım sebeplerden ötürü okul hayatı devam eden ve ülkesine geri dönmesi beklenen isimleri programa dahil etmek istiyorlar. Bu yüzden belirli koşulları var. Mezun durumundasınız ve sadece stajınız varsa acentaların geneli kabul etmiyorlar. Ve açıköğretim öğrencileri de bu programdan faydalanamıyorlar.

3 - İngilizce Düzeyi

İnanılmaz iyi bir düzeyde olmanız gerekmiyor. Bildikleriniz basit ve sade bir şekilde uygulayarak iletişime geçebiliyor olmanız yeterlidir.

4 - Ödenecek Tutar

Genelde gün geçtikçe ödenmesi gereken miktar daha tuzlu oluyor. Fakat bunu azaltmanın bir çözümü var. O da işi kendin ayarlamak. Daha önce işverenle aracı kurumun desteği olmadan bağlantıya geçip işi ayarlayabilirsen iş bulma masrafı aradan çıkar ve bu da sizi ciddi bir masraftan korur.

5 - Erken Başvuru

Erken başvuru hem çok önemli hem de gereklidir. Eğer böyle bir programa katılma düşünceniz varsa işlemlere olabildiğince erken başlayın. Bu size çok ciddi avantaj ve katkı sağlayacaktır.

Not. Yeni yollar, yeni maceralar her zaman güzeldir. Umarım her şey dilediğiniz gibi olur.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow