Xbox Series X ve Series S satıldıkları tüm perakendecilerde stoklar hızla azalıyor

Xbox web sitesine göre, Xbox Series X ve Series S şu anda satıldıkları tüm perakendecilerde stoklar hızla azalıyor . Xbox yöneticileri daha önce kıtlığın bu bahara kadar süreceğini söylemişti.

 0
Xbox Series X ve Series S  satıldıkları tüm perakendecilerde stoklar hızla azalıyor

Pandemi sırasında evde kalmak ve oyun oynamak kesinlikle bir trend, ancak insanların en yeni konsolları  satın alması  zor oldu.

Kasım ayında piyasaya sürülmelerinden bu yana, Sony'nin PlayStation 5 ve Microsoft'un Xbox Series X ve Series S konsolları, şirketlerin ayak uydurabileceğinden daha fazla talep yarattı ve bu da, yeniden stokları ve konsollar için ikinci el listelemeleri dikkatle izleyen müşterileri sinirlendirdi.

Microsoft Oyunlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Phil Spencer, geçtiğimiz hafta Xbox Live programlama direktörü Larry Hryb ile yaptığı podcast röportajında Xbox eksikliğini kabul etti ve daha fazla birimi kullanıma sunmak için kart üreticisi AMD'den (AMD) yardım istediğini söyledi. AMD, Xbox konsolları için işlemci ve grafik kartları üretir.

Xbox web sitesine göre, Xbox Series X ve Series S şu anda satıldıkları tüm perakendecilerde stoklar hızla azalıyor . Xbox yöneticileri daha önce kıtlığın bu bahara kadar süreceğini söylemişti.

Kasım ayında bazı analistler, Microsoft'un (MSFT) (ve Sony'nin (SNE)) kârı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmak için kasıtlı olarak konsolların üretimini kısıtladığını iddia ederken, Spencer podcast'te bunun Xbox için geçerli olmadığını söyledi.

Spencer, "Onları engellemiyoruz, elimizden geldiğince hızlı üretim yapıyoruz " dedi. "Tüm montaj hatları devam ediyor."

Sınırlı arzın nedeninin "fizik ve mühendisliğe bağlı" olduğunu ekledi. Spencer bunun ne anlama geldiğini tam olarak açıklamadı.

"Yeni nesil Xbox için hayranlarımızdan çok büyük bir küresel talep gördük ve Xbox donanımını mümkün olan en kısa sürede yenilemek için perakende ortaklarımızla yorulmadan çalışıyoruz  bazı durumlarda bu, perakendeci ve pazara bağlı olarak haftalık bazda olacaktır. 

Pek çok şirket, salgın sırasında artan talebin neden olduğu kıtlıkların yanı sıra tedarik zinciri kesintileri yaşadı.

Microsoft, Ekim ayındaki en son üç aylık kazanç raporunda, Xbox içeriği ve hizmetleri için yıldan yıla% 30 gelir artışı bildirdi; bunun aksine, segment için gelir artışı önceki yılın aynı döneminde sabit kalmıştır. Ekim ayında AMD, kişisel bilgisayarlara, oyun sistemlerine, veri depolamaya ve buluta güç veren ürünler gibi ürünlere olan güçlü talep sayesinde Eylül'de sona eren üç ay için rekor üç aylık gelir duyurdu  , bir önceki çeyreğe göre% 56'lık gelir artışı kaydetti .

Spencer, "Bence oyun 2020'de gerçekten kendine geldi," dedi. "Açıkçası, PlayStation 5 çok kısıtlı tedarikte ve AMD ve Nvidia'nın ekran kartlarına baktığınızda  şu anda oyuna çok fazla ilgi var. Konsol satışları bunun sadece bir göstergesi, oyun satışları sadece bir işaret ve donanım yetersiz, ancak elimizden geldiğince çok çalışıyoruz. "dedi.

Microsoft'un hisseleri geçen yıl yaklaşık% 37 arttı; AMD'ler ise  neredeyse% 91 arttı.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow