Yabancı Dilinizi Geliştirecek 5 Öneri

Dünyadaki birçok insan kendi ana dili dışında yeni bir yabancı dil öğrenmeye çalışmaktadır. Yabancı dil öğrenmek hem bize çeşitli faydalar sağlamakta hem de farklı bir kültürü tanımamıza olanak sağlamaktadır. Birçoğumuz ise yabancı dil öğrenirken hem eğlenmek hem de hızlı bir şekilde yabancı dilimizi geliştirmek isteriz. İşte yabancı dilimizi geliştirmek için uygulayabileceğimiz 5 öneri:

 0

1. Alt Yazılı Film ve Dizi İzlemek

Alt Yazılı Film ve Dizi İzlemek

Film ve dizileri hepimiz çok seviyoruz. Özellikle bugünlerde keyifli vakit geçirmek için sık sık yaptığımız bir aktivite film ve dizi izlemek. Bunun yanı sıra yabancı dilimize de katkı sağlayacak bir aktivite. Yabancı dil geliştirmenin en eğlenceli ve en iyi yöntemlerinden biri. Fakat dikkat etmemiz gereken bir konu var. Film ve dizi izleyerek etkili bir şekilde yabancı dilimizi geliştirmek istiyorsak dilde biraz ilerleme kaydetmeli ve sonrasında hem öğrendiğimiz dilde izleyip hem de öğrendiğimiz dilde altyazı açmalıyız. Örneğin; İngilizce öğreniyorsak İngilizce dilindeki bir filmi ya da diziyi İngilizce altyazıyla izlemeliyiz. 

2. Sözlük Kullanmak

Sözlük Kullanmak

Sözlük kullanmak da yabancı dilimizi geliştirmenin iyi bir yolu. Her ne kadar günümüzde dijital sözlükler ya da internette çeviri yapan siteler olsa da klasik bir sözlük satın alıp kullanmak daha etkili bir yöntem. Aradığımız kelimeyi bulmaya çalışırken ister istemez gözümüz diğer kelimelere de takılıyor ve tesadüfen yeni bir kelime daha öğrenmiş oluyoruz.

3. Telefon Dilini Değiştirmek

Telefon Dilini Değiştirmek

Yabancı dilimizi geliştirmenin bir başka etkili ve kanıtlanmış yolu ise telefon dilini değiştirmek. Eğer telefon dilimizi öğrenmek istediğimiz dile çevirirsek her gün bu dile maruz kalacağımız için etkili ve akılda kalıcı bir öğrenme sağlamış oluruz. 

4. Müzik Dinlemek

Müzik Dinlemek

Kim müzik dinlemeyi sevmez ki ? Öğrenmek istediğimiz dilde müzik dinlemek yabancı dilimizi geliştirmenin en eğlenceli yollarından bir diğeri. Müzik dinleyerek hem dinleme becerimizi geliştiririz hem de yeni kelimeler ve telaffuzlarını öğreniriz. 

5. Kitap Okumak

Kitap Okumak

Yabancı dilde kitap okumak da hem bizim okuma becerimizi arttırır hem de yeni kelimeler öğrenmemizi sağlar. Aynı zamanda dilde o zamana kadar görmediğimiz deyim,atasözü ve gramer kurallarını öğrenmiş oluruz. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow