Yağlı Cilt

Yağlı cilt sorunu. Yağlı cilde doğru bakımı yapmak gerekir. Yanlış deyimlere kulak asıp cildimize daha fazla zarar vermeyelim. Kendiniz doğru bakım yapamıyorsanız doktora başvurmak daha doğru olur.

 0
Yağlı Cilt
Yağlı Cilt

Yağlı cilt bakımı normal cilde göre daha fazla bakım ister!

"Cildim yağlı sabunla yıkamalıyım" ya da "Nemlendirici kremler kullanamam" deyimleri yanlıştır.

Birincisi sabun kullanmak cilt dokumuzu kurutur ve zamanla daha çabuk kırışıklanmasına sebep olur. Yüzü temizlemek için bişey kullanmak istiyorsanız özel yüz yıkama jelleri olabilir ama hangi marka hangi ürün orası artık sizin ve ya doktorunuzla beraber belirleyebileceğiniz şey.

Nemlendirici konusuna gelirsek yağlı ciltliler de nemlendirici kullanmalı.Ph dengeli,emici kremler kullanmak daha doğru olur. Günlük olarak cildimizi nemlendirmemiz gerekir. Özellikle masaj yaparak nemlendiriciyi yedirmek çok faydalı , bir süre sonra farkı görürsünüz. 

Önemli bir diğer konu "makyaj".  Kesinlikle makyaj sonrası cildinizi iyice temizleyin ve nemlendirin. Özellikle fondöten. Cildi tıkıyor ve nefes almasını engelliyor.

Bir diğer konu beslenme. "Abur cubur tüketirsem sivilcem çıkar" bu deyim de yanlıştır. Evet abur cubur zararlı ama herkeste sivilce yapmaz o artık insandan insana göre değişiyor. Ama tabi ki de sağlıklı beslenmek her zaman daha  yararlı ve tabi ki etkisini gösteriyor. En önemlisi de su tüketimi . Doğru ve yeterli su tüketimi de cildimizi etkiliyor. 

Yani arkadaşlar deyimlere pek kulak asmayalım, cildimize doğru bakım yapalım , sağlıklı beslenelim. Ve çok sorunlu cildiniz varsa mutlaka doktorunuza başvurunuz doğru tedavilerde bulunun.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow