Yasaklarıyla Ünlü Singapur'da YAPILMAMASI Gereken 9 Şey

Singapur denilince aklımıza gelen ilk şey elbette yasaklar oluyor. Bu yazıda Singapur'da yapılması yasa dışı olan 9 şeyi okuyacak ve oldukça şaşıracaksınız. O zaman size iyi okumalar...

 0

1. Singapur'da sakız çiğnemek yasa dışıdır.

Singapur'da sakız çiğnemek yasa dışıdır.

Singapur'un en bilinen yasaklarından biridir ve sakız çiğneme, ülkeye sakız getirme veya sakız satmanın cezası 100,000 Singapur doları cezasından 2 yıl hapse kadar çıkmaktadır.

2. Singapur'un neredeyse her yerinde sigara içmek yasaktır.

Singapur'un neredeyse her yerinde sigara içmek yasaktır.

Singapur'da kapalı alanlarda, toplu taşımada, otobüs duraklarında, otobüs duraklarının 5 metre uzağında, umumi tuvaletlerde, halka açık yüzme havuzu gibi daha pek çok yerde sigara içmenin cezası 150 ila 1000 Singapur doları arasındadır.

3. Akşam saat 10'dan sonra ses çıkarmak yasaktır.

Akşam saat 10'dan sonra ses çıkarmak yasaktır.

Arkadaşlarla toplanmalar, aile yemekleri veya ev partileri Singapur'da saat akşam 10'dan sonra kabul edilemezdir. Aksi takdirde komşunuz polisi çağırırsa, 2000 Singapur dolarına kadar ceza ödeyebilirsiniz.

4. Tuvaleti kullandıktan sonra sifonu çekmemek yasaktır.

Tuvaleti kullandıktan sonra sifonu çekmemek yasaktır.

Yetkililer düzenli bir şekilde umumi tuvaletleri kontrol etmektedirler ve eğer sifonu çekmeden çıkarsanız ve yakalanırsanız, ceza olarak toplamda 150 ila 500 Singapur doları ödemek zorunda kalabilirsiniz.

5. Başka insanların wifi ağına bağlanmak yasa dışıdır.

Başka insanların wifi ağına bağlanmak yasa dışıdır.

Elbette bu seyahat eden kişiler için oldukça zor bir durum ancak eğer başka birinin korumasız bir wifi ağına bağlanırsanız bu 'hacklemek' olarak kabul ediliyor ve 10,000 Singapur dolarından 3 yıl hapse kadar ceza alabiliyorsunuz.

6. Güvercinleri beslemek yasaktır.

Güvercinleri beslemek yasaktır.

Eğer sokakta gördüğünüz güvercinleri beslerken yakalanırsanız dikkat! 500 Singapur dolarını ceza olarak ödemek zorundasınız...

7. Akşam saat 10 buçuk ve sabah 7 arası alkol tüketimi ve partilemek yasaktır.

Akşam saat 10 buçuk ve sabah 7 arası alkol tüketimi ve partilemek yasaktır.

2015'te yürürlüğe giren bu taze yasa parti insanları için birazcık moral bozucu çünkü eğer devletten izin almadan bu saatlerde parti yaparken yakalanırsanız 2000 Singapur doları ödemek zorunda kalacaksınız.

8. Sokaklarda duvarlara grafiti yapmak yasaktır.

Sokaklarda duvarlara grafiti yapmak yasaktır.

Singapur'da hiçbir yerde grafiti sanatı göremezsiniz çünkü bunun cezası ya hapis ya da sopa dayağıdır. Ne kadar geleneksel bir ceza olsa da 2014 yılında bir grup Amerikalı grafiti yaptıkları için maalesef sopa dayağı yemişler.

9. Halk içinde insanları müzik aleti çalarak ya da şarkı söyleyerek rahatsız etmek yasaktır.

Halk içinde insanları müzik aleti çalarak ya da şarkı söyleyerek rahatsız etmek yasaktır.

Singapur halka açık yerlerde insanların rahatsız olmamasını gerçekten çok önemsiyor çünkü eğer küfür içeren şarkılar söylerseniz veya kötü bir şekilde müzik aleti çalarsanız 3 aya kadar hapis cezası alabilirsiniz.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow