Yaşam enerjimizi emen insanlar kimlerdir?

Çevremizdeki insanların enerjisi bizi etkileyen bir faktör olabilir. Bazı insanlar zamanla yaşam enerjimizi sömürerek bizim modumuzu düşürebilir. Bunu fark ettiğimizde mümkün mertebe bu insanlara mesafe koymamız gerekiyor. Unutmayın ki bu onların karakteri ve onların yaptıklarını kişisel algılamayın. Aslında birçoğu bu karakterleriyle kendilerine zarar veriyor. Bu insanlara mesafe koysanızda onlara karşı nezaketinizi eksik etmeyin.

 0

1. Sürekli kendisini öven insanlar

Süreli olarak kendisinden bahseden insanlar vardır. Ona göre; en yeteneklisi, en zengini, en akıllısı hatta en mükemmeli odur. Sürekli onu kendisini överken bulursunuz. Sizin düşüncelerinizi çoğu zaman dinlemez. Dinlese bile söylediklerinizden kendisine pay çıkartıp "ben olsaydım" şeklinde konuşmalar yapar. Narsist kişilik bozukluğu diyebiliriz.

2. Sürekli dedikodu yapan insanlar

Sürekli olarak başkası hakkında bilgileri ve düşünceleri vardır. Ayaklı magazin gibidir. Tüm dünyadaki insanların ne yaptığı onun ilgi odağıdır. Sizi de sürekli bu konuşmalarla boğar. İçinizden 'bundan bana ne?' der durursunuz, ama o çoktan başka birisi hakkında konuşmaya başlamıştır bile...

3. Her konuda olumsuz düşünen insanlar

İstisnasız her konuda ve olayda olumsuz yönleri bulur ve onlara tutunur. Bu olumsuzlukları size anlatıp durur. Asla mutlu edemezsiniz. Sürekli negatifliğiyle sizin yaşam enerjinizi sömürür. 

4. Aynı aşk sorunlarıyla size sürekli dert yanan insanlar

Yakın arkadaşınız veya bir yakınınız size sürekli ilişkisindeki aynı sorunları anlatır durur. Siz ona tavsiyeler verirsiniz. Ama hiçbirini uygulamaz. Sonra yine size aynı sorunları anlatır. Cidden sinir bozucu bir durum. Sürekli ona aynı şeyleri söyleyerek kendinizi yıpratırsınız. Bu boşa konuşmak gibidir. Çünkü çoğunlukla dediğiniz hiçbir şeyi uygulamaz. 

5. Heves kaçıran insanlar

Hevesinizi kaçıran insanlar vardır. Mesela bir yakınınıza "bir yere gidelim mi?" diye sorarsınız. O "hayır" olarak yanıtlar. Bu gibi durumlar sürekli olur. Zamanla onunla birlikte bir yere gitmek istemezsiniz. Çünkü hevesinizi kaçırmıştır. 

6. Sizin duygularınızı ve düşüncelerinizi umursamayan insanlar

Sizin mutlu olmanız, üzülmeniz veya kalbinizin kırılması onun hiç umurunda değildir. Sizin kalbinizi kıran durumları ona anlatırsınız, ama o bunları tekrarlamaktan kaçınmaz. Kendinizi o kişiyle değersiz hissedersiniz ve sizi umursamadığı için kendinizle ilgili sorunlar bulur durursunuz. Bu gibi kişilerden uzak kalmak çok önemli.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

FundaTR Merhaba. İsmim Funda. Kendi halimde çeşitli konularda yazmayı seviyorum. Umarım yazdıklarımı beğenirsiniz:)