YAZ LİGİNE DAMGA VURDULAR! (DOUBLE DOUBLE ORTALAMA)

Milli gururlarımız Alperen Şengün ve Ömer Faruk Yurtseven bizleri NBA Yaz Ligi'nde gururlandırmaya devam ediyor. İki pota altı oyuncumuz lige adeta damga vururken maç ortalamaları double-double olan 5 isimden ikisi konumundalar.

 0
YAZ LİGİNE DAMGA VURDULAR! (DOUBLE DOUBLE ORTALAMA)

NBA YAZ LİGİ

Potansiyelli genç oyuncuların, çaylakların ve draft seçimlerinin NBA'e hazırlık kapsamında görülen sezon öncesi hazırlık müsabakaları gibi bir ligdir.

Alperen Şengün Ne Yaptı?

Draftın 16.sıra seçimi olarak yaz ligine katılan Alperen Şengün başlangıç aşamasında açıkcası şov yaptı. Sürekli double-double (sayı-ribaund) ortalamaları yakalayan genç oyuncu bir pota altı oyuncusuna göre çok farklı yeteneklerini sergilemesi ile göz doldurdu. Olgun oyunu ve farklı yetenekleri göze çarpan Alperen bazı sert maçlarda olgun oyununu harika bir şekilde sürdürse de skorerliğinin azalması dikkat çeken eksikliklerinden biriydi. Medyanın adeta göz bebeği konumundaki Alperen yaptığı hareketler ve topla konuşması olsun çok sevildi. Fakat yine yabancı medya Alperen'in İngilizce eksikliğini de sık sık dile getirdiler. Umarız problemlerini en kısa sürede çözer ve bize yeni bir pota altı ikonu sevinci yaratır.

Ömer Faruk Yurtseven Ne Yaptı?

Unutulmaya yüz tutmuş eski tarz pota altı yeteneklerini takım içinde muhteşem kullanan Ömer Faruk şut yüzdelerini de geliştirince gerçekten çok tehlikeli bir pota altı oyuncusuna dönüştü. Pota altını rakipleri için karartan ribaund mücadelelerinde etkili olan Ömer Faruk, neredeyse her maç bir üçlük isabeti bulması da ilerisi için çok sevindirici.

Şehmus Hazer Forma Giymeye Başladı

Bir diğer milli gururumuz Şehmus Hazer davet aldığı CAVS ekibinde yavaş yavaş süre almaya başladı. Deliciliği ile yetenekleri çok ciddi anlamda göze çarpsa da skorer kimliğini sahaya daha fazla yansıtamadığı müddetçe NBA zor görünüyor. Fakat potansiyeli yaz liginde bulunan kısaların birçoğundan çok daha yukarıda olduğunu söyleyebilirim. Umarız sıkı çalışma ile NBA'in ya da Avrupa'nın en yetenekli yıldız oyuncuları arasında adını duyurmayı başarabilir. Kendisinden çok ümitliyim. İstikrarlı bir ofansif yetenekleri ile sahada yapamayacağı hiçbir şey yok.

Not: Bu isimleri ve yaptıklarını görünce Olimpiyatlara gidemememiz çok daha fazla üzüyor insanı.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow