YENİDEN SALGIN TEHLİKESİ

Uyulmayan kurallar, alınmayan tedbirler ve yeni türeyen virüs belaları... Tüm bunlar ele alındığında yeni tehlikelerin ortaya çıkması çok da uzak olmayan bir senaryoydu. Ve maalesef belirtileri gerçekleşiyor gibi gözüküyor.

 0
YENİDEN SALGIN TEHLİKESİ

Gevşetilen Kurallar

Aşının etkisi ile midir bilinmez halkımızda adeta virüs bitmiş gibi ve sanki günde 256 can kaybı vermiyormuşuz gibi davranılması, alınan kararların devamı düşünülmemesi vb. gibi ardı arkası kesilmeyen tedbirsiz olayların ardından maalesef çok ciddi tehlikeler yine baş göstermeye başladı.

Açılan Okullar

Okulların açılması fakat yeterli tedbirlerin alınamaması, örneğin hijyen ortamının sağlanamaması ve 2 3 kişinin birlikte sıraya oturması vb. yayılım için çok tehlikeli bir temel sağladı. Sıkıntılar bununla da bitmiyor ve okulların tekrar kapanması kararı alındığında gerçekleşebilecek olumsuz senaryolar da fazlasıyla düşündürücü.

Olası Olumsuz Senaryoda Yine Etkilenen Halk

Olası olumsuz senaryoda halkı yine maalesef çok kötü bir kabus bekliyor. Belirsizliklerin yer aldığı toplumu bir kenara bırakıyorum, ekonmi başta olmak üzere sosyal düzeni çok kötü etkileyecek olan bu senaryoya maalesef önlem almak da çok güç. Bu yüzden umarım tüm tedbirler erkenden alınır ve çok büyük bir problemlerle karşı karşıya kalmadan bu virüs belasından en kısa sürede kurtuluruz.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow