Yerli Otomobil Hakkında Bilinmeyenler (FİYATI)

2021 yılında kavuşuyoruz .

 0
Yerli Otomobil Hakkında Bilinmeyenler (FİYATI)

Yerli otomobil tamamıyla akıllı araba olacak . Üretildiği andan itibaren internete bağlı olacağı söylenen araba , ileri seviye otonom sürüşe de imkan sağlayacaktır .

Yarım saatten kısa bir sürede %80 oranında şarj olabilecek . Sıfır emisyon sayesinde gelecek kuşaklar için temiz bir dünya bırakacak . İleri teknolojik özellikleri ile küresel pazara hitap edecek . Yerli otomobilin özellikleri , Türkiye'nin şartlarına uygun olarak yüksek menzil ve hızlı doldurulabilen batarya ile öne çıkıyor . Türkiye'nin otomobilinin şuan için 2 farklı motor seçeneği bulunuyor .

Birinci seçenekte 200 beygir güç üretebilen motor bulunuyor ve 0'dan 100 km/s hıza 7,6 saniyede ulaşıyor . İkinci seçenekte ise iki motor bulunuyor ve 400 beygir güç üretebilen motorla araç 0'dan 100 km/s hıza 4,8 saniyede ulaşıyor . Güvenlik nedeniyle her iki motorda 180 km/s'ye sabitlenecek .

Bursa'nın Gemlik ilçesinde üretilecek olan Türkiye'nin otomobili 2021 yılında tamamlanacak ve 2 SUV, 1 MPV, 1 sedan ve 1 hatchback model üretilecek . Toplam 4 binden fazla insanın istihdam edilmesi beklenen fabrikanın yılda 150 binden fazla araç üretmesi planlanıyor .

Türkiye'nin otomobilinin fabrikasının temeli yakın zamanda atıldı . Ülkemize faydası olacağını hakkında en ufak şüphemiz bulunmamaktadır . Türk mühendisleri özverili çalışmaları ile bu ülkeye daha bir çok alanda bir çok ürün sunacaklardır . Gelelim fiyatına ;

TOGG açıklamalarına göre yerli otomobil , makul düzeyde bir fiyatla satışa sunulacak . Ancak şu an için net bir fiyat paylaşılmadı . Tahminlere göre diğer markalara ait C sınıfı elektrikli araçların fiyatlarina paralel olacak , ayrıca yedek parça gibi satış sonrası hizmetlerde de rekabetçi olacağı düşünülüyor .

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow