Yeşil çay zayıflatır mı?

Yeşil çay, camellia bitkisinin yapraklarının kurutulmasıyla oluşan bir çay türüdür. Antioksidan özelliği sebebiyle cilde oldukça faydalıdır. Yağ yakıcı özelliği bulunan yeşil çay kilo vermekte de oldukça etkilidir. yüksek kafein oranı sebebiyle egzersizlerden önce tercih edilmektedir. Aynı zamanda kafein uykuyu güçleştirdiğinde yatmadan önce içilmesi tavsiye edilmez. Sabah en erken onda tüketilmeye başlanmalıdır. Birçok faydası bulunur ağız ve diş sağlığını da korur aynı zamanda. Hafızayı güçlendirir, vücudu birçok hastalığa karşı korur. Beyin fonksiyonlarını arttırır rahatsızlıklara karşı korur. Refleksleri güçlendirir pozitif ruh hali sağlar. Yüksek miktarda vitamin ve mineral bulundurur. Günde en fazla 3 bardak tüketilmelidir. Aynı zamanda kansere yakalanma riskini azaltır.

 0
Yeşil çay zayıflatır mı?

Yeşilçay peki zayıflamada ne kadar etkilidir?

Uzmanlar yeşilçayın yemeklerden 20 dakika sonra içilmesini söylüyor. Ayrıca 15 gün içtikten sonra bir hafta ara verilmelidir. 

Metabolizmayı hızlandırır. Ara öğünlerden sonra içilen bir bardak yeşilçay zayıflamanıza yardımcı olmaktadır. Bir bardak yeşil çayın 2 kalori yaktığı söylenmektedir. Bir bardak suyu ve yeşil çayı bir cezve içerisinde 4-5 dakika kaynatarak tüketiniz. Yeşil çayın içerisindeki kafein hızlı kilo vermenizi sağlamada yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda yeşilçay iştah kestiğinden dolayı yemek yeme isteğinizi de azaltacaktır. Çeşitli besinlerle destekleyerek içeceğiniz yeşil çayın düzenli kullanımda bel çevresinde ki yağları 2-3 cm incelttiğide gözlemlenmiştir. Yeşilçay diyeti ile haftada 2 kilo verilebilir. Diyet esnasında mutlaka su tüketmelisiniz.

Gece acıkmalarını önlemek için uykudan 2 saat önce bir bardak yeşil çay açlığınızı en hafife indirip tokluk hissi verecektir. Kısacası zayıflatma etkisi son derece fazladır. Yeşilçay hem sağlık hemde cilt açısından oldukça etkilidir. Sabahları kahvaltınızın yanında siyah çay yerine yeşilçay tüketmeniz kilo vermenizi hızlandıracaktır. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow