YİNE Mİ SON TOP (FENERBAHÇE BEKO-BARCELONA)

Temsilcimiz Fenerbahçe maalesef Euroleague arenasında üst üste üçüncü kez son topta maç kaybediyor ve kötü bir anlamda birbirinin aynısı maçları bizlere izlettiriyor. Ligin bu seneki favorilerinden Barcelona karşısında 76-74 mağlup oluyor.

 0
YİNE Mİ SON TOP (FENERBAHÇE BEKO-BARCELONA)

Maç Öncesi

Maç öncesi durumlar maalsefe ekibimiz Fenerbahçe'de alışılageldiği gibi karmaşık bir yapı vardı ve Barcelona ise bilindiği gibi ligin doğal şampiyonluk adaylarındandı. Fakat başta takımın mücadele gücü ve seyirci avantajı olmak üzere bazı olumlu pozisyonlar galibiyete dair umut barındırmamızı sağlıyordu.

Maç Anları

Maça Vesely'nin muhteşem oyunu ile başlayan ekibimiz yüksek konsantre ile farkı belli bir yerlere getirmeyi başarsa da o konsantre bazı bölümlerde düştüğü anda Barcelona bizi iyi cezalandırmayı bildi ve oyunun içinde kalmayı başardı. Aslında oyunda istediğimiz hakimiyeti ve skor üstünlüğünü elde etsek de maalesef bu konsantrasyon kayıpları yüzünden extra mücadele etmek ve oyunu toparlamak gerekiyordu. Barcelona gibi bir dev karşısında da bu mücadeleyi (extra) sürekli kılmak çok zorlayıcı olabiliyordu. Tüm bunlara rağmen her şey bizim elimizdeyken son topta Mirotic'i çok iyi savunmamıza rağmen bulduğu basket adeta takımı yıktı.

Maç Sonu

İyi mücadele ve zaman zaman sergilenen performanslar ilerisi için ümit verse de kendi evinde kaybetmek ve halen oturmuş bir oyun yapısının olmaması soru işaretler barınmasına sebep oluyor. Rakip Barcelona tam formunu yakalayamamış iken alınabilecek galibiyet Play-Off potasında çok ciddi bir avantaj olabilirdi. Umarız ilerleyen maçlarda oyun kimliği oluşur ve galibiyetler gelmeye başlar.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow