Youtube Videolarınızı Önerilen Videolarda Çıkartmak

Youtube' da Herhangi Bir Videoyu İzlerken, İlgili Diğer Videoların İçerisinde Nasıl Yer Alabilirsiniz ? Youtube Kanalınızı Konuya Odaklı Hale Nasıl Getirirsiniz ?

 0
Youtube Videolarınızı Önerilen Videolarda Çıkartmak
Youtube Videolarınızı Önerilen Videolarda Çıkartmak
Youtube Videolarınızı Önerilen Videolarda Çıkartmak

Youtube'da Kanalınızı Geliştirmek İstiyorsanız, Doğru Yerdesiniz !

Youtube'un ürettiğiniz içerikleri algılayıp, konuyla alakalı diğer videolar arasında sizi öne çıkartmasını sağlayacak çok önemli teknikler vereceğim. İlk olarak kendinize şunu sorun ; Ben ne tür içerikler üretiyorum ? Örneğin içinde Cam sanatı, Oyun, Vlog gibi niş videolarmı var ? Yoksa Alalade sağdan soldan ne bulduysak yüklediğimiz şeyler mi ?

İşte tam bu noktada sizin, konuya odaklı olup olmadığınızı tespit etmiş oluyoruz, Youtube'un benzersiz algoritması milyonlarca videonun içersinden sizin karman çorman attığınız o videoları ilgili diğer videoların içerisinde çıkartması maalesef sandığınız kadar kolay değil.

Bunun için izleyeceğiniz yöntem şu şekilde olmalıdır ; Bir youtube kanalı kurduğunuzu, ve konuyu belirlediğinizi varsayalım. Örneğin oyun videosu mu üretiyorsunuz ? Misal Pubg olsun,  güzel bir giriş ile takipçilerinizi kanalınıza çekmenin ana temel unsuru içeriğin net olmasıdır, En az 720 p olabilir ama tercihen 1080 p olması gerekmektedir. 

Yapmanız gereken şey  pubg videolarından en az 10 tane üretmek ! 10 dediğimi yanlış anlamayın farklı farklı videolar olacak, aynı videoyu kopyalayıp çoğaltmaya çalışmayın :)

Bu 10 video sayesinde kanalınız artık bir pubg kanalı olarak adlandırılabilir, ve Youtube'un algoritması tarafından bu kanal pubg kanalı, öyleyse ben bunu pubg videolarının arasına koymalıyım gibi bir durum meydana gelecek. Bu sayede herhangi biri, herhangi bir pubg videosu izledikten sonra, sağ panelde ilgili diğer videolara gözattığında sizin videonuza denk gelebiliecek. 

"Ama Benim Aklıma Hiç Konu Gelmiyor, Videolarıda Üretemem" Diyorsanız !

Sizler içinde Web aleminde bitmek tükenmek bilmeyen milyonlarca telifsiz içerikden bahsetmek istiyorum. Pexels, Pixabay gibi web sitelerinde 4k kaliteye sahip, ve telifsiz ( kimseye ait olmayan) milyonlarca video mevcut. Bunları kanalınıza ister düz bir şekilde, isterseniz de montajlayarak, güzelce müzik , efekt, yazı vb. şeylerle süsledikten sonra kanalınızda gönül rahatlığı ile paylaşabilirsiniz. 

Tabi bunu yaparken konu odaklı 10 video ilkemizi unutmadan yapalım. 

Tüm bu dediklerimi uygularsanız, gerçekten önerilen videolarda yer alacaksınız, bu sayede hem mükemmel bir odak noktanız olacak,  hemde odak noktanıza ait bir kitleniz olacak. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

prophed Teknoloji, Gıda, Halkla İlişkiler, Reklamcılık, Müzik, Web Dizayn, Oyunlar, ve Daha Fazlası...