Zengin olmak ya da olmamak asıl mesele bu..

Hepimiz olmasa da çoğu insan finansal rahatlık içinde yaşamak istiyor. Zengin olmak, istediğimiz her şeyi satın alabilmek ve birinci sınıf bir yaşam tarzına erişmek istiyoruz. Nihai hedef açık olsa da, zengin olma yolculuğunuza nereden başlayacağınızı bilmek zor.

cgcg
 0
Zengin olmak ya da olmamak asıl mesele bu..

Başlamadan önce, zengin olmanın zaman ve çaba gerektirdiğini kabul etmek önemlidir. Anında büyük miktarda servete sahip olmanın çok az yolu vardır ve hepsi şansa dayalıdır. Hepimiz piyangoyu kazanamayız veya gizemli zengin bir akrabamızdan bir servet miras alamayız. Çoğu durumda zengin olmak çok fazla çalışma, sabır ve zaman gerektirir. Zengin olmanıza yardımcı olabilecek, yapabileceğiniz bazı denenmiş ve gerçek şeyler var, ancak anahtar, sürekli ve tutarlı bir şekilde çok çalışmak, kişisel mali durumunuzu takip etmek ve gözlerinizi ödülden ayırmamaktır.

1. Değer Katın
Kendi kendini yetiştirmiş birçok zengin insanın ortak noktası, belirli şekillerde değerli olmalarıdır. Milyonerler ve milyarderler denklemden çıkarıldığında bile birçok zengin -doktor, mühendis, film yapımcısı- önce kendilerine değer kattıktan sonra dünyaya değer kattıktan sonra zengin oldular. Örneğin, zengin bir beyin cerrahı özellikle yetenekli ve yetenekli olabilir. Bu cerrah kendi becerilerini ve yaşam kalitesini geliştirerek dünyaya değer kattı.

Kendinize değer katmak, zengin olma yolculuğunuza başlamak için iyi bir temeldir. Birinin size iyi miktarda para ödemesini haklı çıkaracak bazı bilgi veya beceriler geliştirin. İnsanları büyük bir maaş çekine değdiğinize ikna edin çünkü karşılığında onların hayatlarına değer katacaksınız.

2. Kendinizi Vergilendirin

Tasarruf kavramı yeni bir kavram değildir. Ancak, bir şeyi yeterince çok istediğinizde “tasarruflarınıza dalmak” son derece kolaydır. Zenginlik biriktirme hedefinizi gerçekleştirmenin anahtarı, gerçekten para biriktirmeye çalışmaktır. Tasarruflarınıza bakmanın farklı bir yolu, onları vergi olarak görmektir. Vergilerinizi bir kez ödediğinizde, hiçbir zaman tüm tutarı geri alamazsınız. Tasarruflarınıza da aynı şekilde davranın. Bir tasarruf hesabına para ayırın veya dokunamayacağınız tamamen ayrı bir hesaba aktarın. Birikimlerinize, hepsini bir kerede geri alacağınız güne kadar asla geri alamayacağınız para gibi davranın.

3. Bir Plan Oluşturun ve Takip Edin

Aniden sınırsız zenginliklere tökezleme olasılığı son derece düşüktür. Duyduğunuz başarı hikayelerinin çoğu şansa dayalı gibi görünse de aslında bu doğru değil. Muhtemelen biraz şans ve şans vardır, ancak çoğu zengin insan titiz bir planlama ve disiplin yoluyla zengin oldu.

Buna bütçeler ve zaman çizelgeleri gibi şeylerin yanı sıra başarıya giden yolun her adımında ne yapılması gerektiğine dair bir plan dahildir. Kayıtsız kalmamak ve devam etmek için elinizden gelenin en iyisini yapmak önemlidir ve bir plana sahip olmak gereksiz zaman kaybetmeden yardımcı olur. Bir bütçe oluşturmak ve onu takip etmek bu sürecin sadece bir parçasıdır.

4. Yatırım
Yatırımın arkasındaki temel ilke, harcadığınızdan daha fazla para kazanmanızdır. Ancak, yatırımlarınızı akıllıca seçmeniz önemlidir. Paranızı yatırabileceğiniz pek çok yer var, ancak bunlardan hangisinin size kazanç sağlayacağını bulmak zor.

Gayrimenkul bazen iyi bir yatırımdır, ancak pahalıdır. Borsaya yatırım yapmak pahalı olmak zorunda değildir, ancak riskli ve istikrarsız olabilir. 401K, yatırım yapmanız gereken akıllıca bir yatırımdır, ancak çalıştığınız işin ne kadar iyi gittiğine bağlı olabilir. Yatırım yaparken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır, bu yüzden bunu mantıklı bir şekilde düşündüğünüzden emin olun. Bir karar vermeden önce, yatırım konusunda deneyimli uzmanlarla veya arkadaşlarınızla konuşun.

5. Bir İş Kurun
Bunu söylemek yapmaktan çok daha kolay, ancak son dört adım kendi işinizi kurabilmeniz için gerekli zemini hazırlıyor. İş konusunda beceriniz varsa veya kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız, bu biraz para kazanmak için harika bir adım olabilir. Ancak, birçok girişimcinin size söyleyeceği gibi, kendi işinizi kurmak, başlangıçta çok büyük ön maliyetler ve düşük gelir gerektirir.

Girişimci olmak, zengin olmanın hızlı bir yolu değildir - yaşam tarzında büyük bir değişikliktir. Kendine özgü denemeleri ve ödülleri vardır ve çoğu durumda buna tamamen değer. Ancak bu, hafife alınacak bir seçim değildir. Başarılı olmak için bağlılık, cesaret ve biraz şans gerekir. Biraz zaman alsa da, kesinlikle zengin olmanıza yardımcı olabilir.

6. Minnettar Olun
Zengin olmak, yalnızca dış faktörlerin yerine oturmasını gerektirmez - başlattığınız herhangi bir girişimde başarılı olmanız için birçok kişilik faktörünün uyumlu olması gerekir. Yolun her adımında kaydettiğiniz ilerleme için alçakgönüllü ve minnettar kalmak çok önemlidir.

İnsanlar, paralarını takdir etmeyen veya herhangi bir orta düzeyde başarıya kapılmış birine paralarını vermek istemezler. Hayatınızı perspektif içinde tutmak ve düşünceli, müteşekkir ve alçakgönüllü bir tutuma sahip olmak, gidilecek yoldur.

7. Sabır Geliştirin
Başarılı ve zengin olmanın bir diğer önemli kişilik özelliği de sabırdır. Büyük bir şey bir gecede başarılamaz ve birkaç gün içinde zengin olamazsınız ve olmayacaksınız. Servet biriktirmek için harcadığınız tüm çabaların meyvesini vermesi aylar hatta yıllar alabilir. Özellikle her geçen gün haberlerde yeni bir zengin kişi varmış gibi göründüğünde, erken hayal kırıklığına uğramak kolaydır. Ancak, başarı hızınızın onlarınkiyle rekabet etmek zorunda olmadığını anlamak çok önemlidir.
Uzun vadede, sabır son derece faydalı olabilir. Bu, risk almak yerine kayıtsız olmanız veya işleri beklemeniz gerektiği anlamına gelmez. Başarı biraz zaman alabilir ve hayal kırıklığına uğramak çabalarınız için zararlıdır.

8. Kendinizi Eğitin
Sadece seçtiğiniz alanda değil, aynı zamanda dünyanın yollarında da kendinizi eğitmeye çalışmak çok önemlidir. Örneğin, yatırım konusunda bir karar vermek veya gelecek trendleri öğrenmek istiyorsanız haberleri takip etmek son derece önemlidir. Cehalet, para kazanma çabalarının başlıca katilidir.
Bu, kendinizi sürekli eğitmeniz gerektiği anlamına gelir. Büyük olayların veya trendlerin kaymasına izin veremezsiniz, çünkü her birinde sizin için bir tehdit veya fırsat vardır. Farkında olmak ve güncel olaylar hakkında kendinizi eğitmek çok önemlidir.

9. Hesaplanmış Riskler Alın
Risk alınmadan para kazanılmaz. İster bir iş kuruyor olun ister hisse senedine yatırım yapın, para kazanmanın her yolu biraz risk gerektirir. Eski mobilyalarınızı satmak bile, alıcının gelip size ödeme yapma riskini almanızı gerektirir. Yeni bir ürün hattına milyonlarca dolar harcamaya karar vermekle karşılaştırıldığında bu nispeten küçük bir risktir, ancak yine de bir risktir.
Para kazanmak için, sahip olduğunuz bir girişimin veya fikrin ortaya çıkma şansını denemelisiniz. Bu nedenle, bir yatırımın buna değeceğine karar vermeden önce derinlemesine düşünmek ve birden fazla olası sonucu değerlendirmek önemlidir. Onları önceden düşünmeden risk almak, para kaybetmenin inanılmaz derecede hızlı bir yoludur. Kazanmak için risk almalısınız, ancak bunlar hesaplanmalıdır.

10. Geri Ver
Topluma geri vermek önemlidir. Bu, etrafınızdaki dünyaya değer katma konusundaki ilk noktaya geri götürür. Biraz para kazanıyorsan, bir kısmını inandığın bir amaca geri ver. Bu şekilde kendine değer kattıktan sonra dünyaya değer katıyorsun.
Hayır kurumlarına bağışlamanın bir başka faydası da, insanların önemsedikleri amaçlara verdiğinizde sizi daha iyi bir insan olarak algılamalarıdır. Size verdikleri parayı istiflemeye niyetli olmadığınızı gördüklerinde size daha fazla güvenmeleri muhtemeldir ve bunu yapmanın karşılığında toplumlarına fayda sağlayacaktır. Elbette hayır kurumlarına bağış yapmanın vergi avantajları da bunu yapmak için büyük bir teşviktir.

Zengin olmak her birey için farklı bir şey ifade eder. Bazı insanlar iyi büyüklükte bir ev ve orta gelirli bir iş ile mutluyken, diğerleri milyoner ve milyarder olmak ister. Spektrumun neresinde olduğunuzu hissederseniz hissedin, bu adımlar istediğiniz zenginlik düzeyine ulaşmanıza yardımcı olabilir. Başlamadan önce, banka hesabınızın genişlemeye hazır olması için mevcut mali durumunuzu çözdüğünüzden emin olun.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

cg Merhaba